Vianočná Viedeň

Tento rok sme sa rozhodli otestovať naše znalosti nemeckého jazyka v predvianočnej Viedni, kde sme nasávali atmosféru Vianoc tohto krásneho mesta. Objavovanie tejto metropoly začalo po štyroch hodinách strávených v autobuse, ktorý bol plný spevu vianočných pesničiek a samozrejme smiechu.
Prvé čo sme absolvovali, bola nádherná prehliadka mesta a najznámejších pamiatok ako Hofburg a Stepfansdom- symbol Viedne. Neskôr sme navštívili Prírodovedné múzeum ( Naturhistorisches Museum Wien), v ktorom sme sa preniesli do praveku a stredoveku, pozreli si nočnú oblohu, planéty a mesiac, takisto sme si obohatili poznatky z biológie vďaka zvieratám v životnej veľkosti. Prečítali sme si informácie o ich živote, veľkosti, hmotnosti a ďalšie rôzne zaujímavé fakty. Architektúra a fresky tohto múzea boli taktiež očarujúce. Po príjemne strávenom čase sme sa všetci spolu vybrali zažiť tú pravú atmosféru Vianoc na hlavné vianočné trhy pri starej radnici ( Wiener Christkindmarkt). Všetkých nás očarilo obrovské klzisko, ktoré tvorilo veľkú časť trhov. A samozrejme sme mali možnosť ochutnať tradičné trhové, ale aj typické viedenské pochúťky, ako pečené gaštany, viedenský rezník ( Wiener Schnitzel) alebo vianočný punč. Všade rozvoniavala škorica, vanilka, klinčeky a perníkové korenie, ktoré útočilo na naše čuchové bunky. Netrvalo dlho a náš vianočný výlet sa pomaly končil. Začalo sa stmievať, a tak sa nám Viedeň ukázala v plnej svojej kráse - vyzdobená svetielkami a rôznymi vianočnými ozdobami.
Po trhoch sme si ešte prechádzkou k autobusu stihli pozrieť mesto a všetci unavení, ale plní spomienok a zážitkov, sme sa vrátili domov. Bol to jeden z najlepších výletov, ktoré sme mali možnosť absolvovať na našej škole a dúfame, že nie poslednýkrát. Na záver chceme poďakovať pani učiteľkám, ktoré to s nami v zdraví prežili a taktiež cestovnej kancelárii Školtour Levice a veľmi dobrému sprievodcovi Petrovi. A vám, ktorí to čítate, prajeme šťastné a príjemne prežité vianočné sviatky. 
 
autor: Nikola Kubove 
foto: Samuel Raškovič
 
štvrtok, 19 december 2019
Zdieľaj

Súkromné gymnázium Banskobystrické 

Ružová 15/A, 

974 11 Banská Bystrica

tel: +421 917 95 66 22 

email: gympel@sukromnygympel.sk

2.png0.png3.png9.png7.png2.png
1
Online